4 sposoby na tanie podróżowanie

0
301
views

Podróżowanie już dawno przestało być dostępne jedynie dla osób z zasobnym portfelem. Obecnie niemal każdy może podróżować, bo nie musi się to wcale wiązać z wydawaniem milionów złotych monet. By móc podróżować niskobudżetowo lub po prostu obniżyć nieco koszty swoich wyjazdów warto poznać kilka sprytnych tricków, które pozwolą na wyruszenie w podróży i bez konieczności zamartwiania się o fundusze po powrocie. Oto kilka rad, które z pewnością przydadzą się każdemu, kto chce podróżować i zleży mu na oszczędnościach.

1.Rezerwuj wakacje poza sezonem – pierwsza podstawowa rada, które z pewnością udzieli Wam każdy wytrawny turysta: jeśli chcecie udać się w ciekawe a nawet egzotyczne miejsce, ale nie chcecie przeznaczać na to dużych pieniędzy to załóżcie już na wstępie, że termin Waszej podróży będzie poza sezonem. To naturalne, że biura podróży, hotele i inne atrakcje są w sezonie turystycznym znacznie droższe. Poza sezonem nie ma wiele turystów, więc hotele i biura, aby przyciągnąć klientów obniżają ceny. A dodatkowo wybierając termin poza sezonowy macie szanse lepiej poznać dane miejsce, bo unikniecie dzikich tłumów.

2.Samochód zaparkuj poza lotniskiem – wszyscy wiedzą, że ceny lotniskowych parkingów są wygórowane. Wydawałoby się, że przyjeżdżając na lotnisko samochodem nie mamy innej możliwości niż pozostawić go na lotnisku – błąd! Jest wiele przylotniskowych parkingów, takich jak – bezpieczny parking przy lotnisku pyrzowice, gdzie w przystępnej cenie można zostawić swój pojazd, a do tego mamy zapewniony transfer na lotnisko. Dostaniemy się, więc bez problemów i zmartwień do portu lotniczego.

3.Sprawdzaj na bieżąco ceny lotów – jeśli masz już upatrzony kierunek, w którym chcesz się udać na wakacje wówczas warto jest stale śledzić ceny lotów. Linie lotnicze organizują bowiem co jakiś czas wyprzedaże i promocje, wówczas można kupić bilet lotniczy po okazyjnej cenie. Codzienne odwiedzanie stron przewoźników może zaowocować naprawdę ciekawymi i niedrogimi podróżami.

4.Zorientuj się gdzie lepiej wymienić walutę – udając się zagranicę koniecznie musisz kupić pieniądze danego kraju. Jednak nim to zrobisz warto zorientować się, czy dla Ciebie będzie korzystniejsza wymiana tutaj w Polsce, czy może na miejscu. Z reguły udając się do krajów o słabszej niż złotówka walucie lepiej jest wymieniać pieniądze już po przybyciu na miejsce.

Te kilka prosty rad pozwoli Ci obniżyć koszty podróżowania i cieszyć się wycieczką bez zamartwiania o fundusze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here