Aktywności

Korsyka wyspa pełna energii

Tak to prawda – mamy Ci wiele do zaoferowania.

Korsyka to Wyspa Piękna, zachwyca podróżnych wspaniałymi krajobrazami, jest to jednak także miejsce, gdzie można spróbować wielu różnorodnych aktywności, a nasz hotel z przyjemnością pomoże w ich organizacji.

  1. Trekking i wspinaczka – większości osób Korsyka kojarzy się ze wspaniałymi plażami, jednak jest to także niezwykle górzysta kraina, gdzie każdy pasjonat górskich wędrówek i wspinaczki z pewnością znajdzie coś dla siebie. Cała centralna część wyspy to górzyste tereny, które w 40% stanowią Park Krajobrazowy Korsyki, na co dzień nie ma tam wielu turystów, dlatego wybierając się na taką wędrówkę w ciszy i spokoju można obcować z korsykańską przyrodą.

  2. Pływanie, nurkowanie i siatkówka plażowa – Korsyka ma ponad 1000 kilometrową linię brzegową, jedna z najpiękniejszych plaż naszej wyspy – Rondinara znajduje się niedaleko Porto-Vecchio. Na plażach mogą się Państwo nie tylko opalać wśród aktywności, które polecamy jest między innymi piłka plażowa, pływanie oraz bardzo popularne wśród naszych Gości – nurkowanie. U wybrzeży Korsyki zatopionych pozostaje wiele wraków z okresu II Wojny Światowej, gdzie można zanurkować i zwiedzić te podwodne muzea.

  3. Rowerowe podróże – dla wszystkich, którzy kochają podróżowanie rowerem przegotowaliśmy specjalną ofertę. Mogą Państwo wynająć u nas rowery i na własną rękę zwiedzać wyspę, mogą udać się Państwo na jedną z organizowanych przez nas wypraw rowerowych z przewodnikiem lub skorzystać z jednej z wytyczonych przez nas rowerowych tras.