Co i jak zwiedzać w Krakowie?

  0
  318
  views

  Upragniony urlop zbliża się wielkimi krokami, a ty dalej nie wiesz gdzie go spędzić? Jeśli nie jesteś nastawiony na daleki wyjazd, powinieneś rozważyć spędzenie wolnego w stolicy Małopolski – czarownym grodzie Kraka. W niniejszym artykule przeczytasz o tym, co zwiedzać w Krakowie, a także, czy zdecydować się na wynajem busa, a może skorzystać z innej formy przewozu osób. Opowiadamy także o najciekawszych lokacjach w samym mieście oraz jego okolicach.

   

  Wynajem busa, czy podróż na własną rękę?

   

  Przewóz osób w Krakowie nie należy do najtańszych. Nic w tym dziwnego, jeśli uwzględnić ilu turystów rokrocznie przyjeżdża do grodu Kraka. Przy odrobinie determinacji bez problemu znajdziemy jednak profesjonalne usługi przewozowe na każdą kieszeń. (Przykładem może tu być firma Laurico, jakiej ofertę wynajmu busa znajdziecie w tym miejscu: www.laurico.pl) Co w wypadku, gdy wolimy jednak przemieszczać się samodzielnie? Wbrew pozorom, Kraków nie jest dużym miastem i do wielu interesujących nas, turystycznych punktów, możemy dotrzeć na własnych nogach, lub tramwajem, czy też autobusem. Mowa tutaj przede wszystkim o tak zwanej Trasie Królewskiej, a więc najbardziej znanej turystycznej ścieżce, idąc którą zwiedzimy Stare Miasto z jego największymi must see: Floriańską bramą i ulicą, Rynkiem, Sukiennicami, a w końcu i Wawelem. Od tego ostatniego dzieli nas zaledwie kilka kroków na Kazimierz z jego niepowtarzalnym klimatem i knajpami. Komunikacją miejską dotrzemy również do uwielbianej przez turystów kopalni soli w Wieliczce, jak również do Ojcowa.

  Wycieczka poza miasto

   

  Co jednak z dalszymi lokacjami? Przykładem może być tu Oświęcim oraz kopalnia soli w Bochni, czy też Wadowice – miejsce narodzin i pierwszych lat życia papieża Polaka. W tym wypadku jeśli nie dysponujemy własnym samochodem, skazani jesteśmy na regionalne busy, lub pociągi, a te – jak powszechnie wiadomo – pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość usług. Podróżowanie nimi potrafi zamienić każdą wycieczkę w koszmar, szczególnie jeśli nie dysponujemy dużą ilością czasu wolnego. Szczególny problem stanowi wiecznie zakorkowana trasa do Zakopanego, jakie ze swoją niepowtarzalną atmosferą i zapierającą dech w piersi przyrodą, stanowi prawdziwe oczko w głowie zarówno lokalnych, jak i zagranicznych turystów. Do tego górskiego miasta najlepiej wybierać się poza sezonem, choć ten, jak wiadomo, trwa tam okrągły rok. Wynajem busów nie wiele nam więc pomoże w tym wypadku. Jeśli już chcemy się na niego zdecydować, polecamy bardziej lokalne wycieczki, czy też te po miejskich okolicach. Będą one nie tylko zdecydowanie tańsze, ale też bardziej komfortowe dla zwiedzających. Ma to szczególne znacznie jeśli wybieramy się na urlop całą rodziną.

  Dla dociekliwych

   

  Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję o wynajmie busów i zwiedzaniu okolic Krakowa, warto poznać samo miasto. Gród Kraka to bowiem nie tylko stare kościoły, muzea i imponująca architektura, ale też wiele interesujących miejsc związanych ze współczesną historią. Przykładem może tu być Nowa Huta z jej niezwykłą socrealistyczną architekturą, jak też Twierdza Kraków – kompleks umocnień obronnych wzniesionych wokół miasta za czasów monarchii Austro-Węgierskiej. Te niezwykłe zabytki wciąż czekają na odkrycie przez najbardziej dociekliwych turystów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here