Domek letniskowy- wakacyjne marzenie wielu osób

0
529
views

Kupno domku letniskowego w praktyce wcale nie jest ani trudnym ani skomplikowanym zadaniem. Trzeba jednak mieć na ten cel przeznaczony konkretny budżet. Tego typu domki sezonowe, czy takie, które nie posiadają izolacji od mrozu, są wykonywane z drewna i można je tak naprawdę zamówić w całości. Są ekologiczne i przyjazne dla człowieka.

Na wskazanym miejscu są natomiast instalowane z gotowych już części. Oglądając dostępne domki letniskowe  szybko zorientujemy się, że najprostsze konstrukcje o niewielkim metrażu uda się kupić już za kilkanaście tysięcy. Cena wzrasta wraz z metrażem, ale i z projektem takiego domku. Niektóre modele posiadają w swoim wnętrzu nawet łazienkę oraz aneks kuchenny, co czyni z nich pełnowymiarowe mieszkanie na letni czas dodatnich temperatur. Wyjątkową estetyką kuszą domki z werandami oraz sporą ilością przeszkleń, które są dobrze doświetlone, bardzo nowoczesne i które faktycznie pozwalają na bliski kontakt z naturą.

 

Ekologiczne konstrukcje idealne do wypoczywania

 

Standardowo, metraż domku letniskowego oscyluje w granicach do około 30 m2. To pozwala na odpowiednio dużą przestrzeń wewnątrz, która przede wszystkim dedykowana jest do odpoczywania. Niektóre domki posiadają wewnątrz wiele schowków i sprytnych rozwiązań konstrukcyjnych, które dodatkowo zwiększają użyteczność i funkcjonalność takiej przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem w takim domku jest chociażby antresola, która często pełni funkcję dodatkowej sypialni, ale może też pełnić rolę dodatkowego schowka lub garderoby. Domek można oczywiście urządzić według własnych upodobań, aby móc być niemalże całkowicie samowystarczalnym. A dla osób bardziej wymagających, którym nie wystarcza możliwość pomieszkiwania w domku w sezonie, bardzo często ci sami wykonawcy posiadają specjalne projekty domków drewnianych w wersji całorocznej.