Jak dobrać meble hotelowe?

0
214
views

Rozkręcacie hotelarski biznes? Ze wszystkich przestrzeni użytkowych, hotele stanowią prawdziwe wyzwanie przy aranżacji. Nic w tym dziwnego – funkcjonalne i estetyczne meble hotelowe stanowią bowiem gwarancję komfortu naszych gości, a także reprezentatywnego wyglądu. W niniejszym artykule opowiadamy o podstawowych ich rodzajach, a także o tym, czym kierować się przy ich wyborze. Serdecznie zapraszamy do lektury wszystkich, którzy zamierzają urządzać hotel w najbliższym czasie, czy też interesują się nowoczesnym hotelarstwem.

Meble recepcyjne

 

Nasze wyposażanie hotelu powinniśmy rozpocząć od samego wejścia, czyli recepcji. Jest to najbardziej reprezentacyjne miejsce każdego hotelu, jego prawdziwa wizytówka. Niezależnie od tego do jakiej liczby gwiazdek pretenduje nasz hotel, jego recepcja musi być zawsze schludna i estetyczna, tak aby mogła zrobić na naszych gościach dobre pierwsze wrażenie.

 

Jakiego rodzaju mebli hotelowych powinniśmy szukać w tym wypadku? Są to przede wszystkim tzw. systemy mebli recepcyjnych, wykonane zazwyczaj w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Oczywiście to jaki ich rodzaj wybierzemy, zależy od stylu całego hotelu, a także przestrzeni którą dysponujemy.

 

Większość hoteli stawia na uniwersalny wygląd, w którym dobrze mogą się czuć goście z całego świata, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by naszemu wnętrzu nadać lokalny koloryt. Może on sprawić, że hotel stanie się rozpoznawalny, a to z kolei przełoży się na większą liczbę gości.

 

Obecnie na rynku działa wiele firm specjalizujących się w tego typu meblach. Przykładem może być krakowski Biuromax, którego produkty znajdziecie w tym miejscu: http://www.biuromax.pl/recepcje

Estetyka i funkcjonalność 

 

Meble recepcyjne to jednak nie wszystko. Duże znaczenie ma także wyposażenie samych pokoi i innych pomieszczeń użytkowanych przez naszych gości. Musi być ono jak najbardziej funkcjonalne.

Mowa przede wszystkim o wygodnych łóżkach oraz szafach, które znajdować się będą w hotelowych pokojach. Łóżka powinny być, jak najbardziej wygodne, natomiast szafy maksymalnie przestronne. Mile widziane są też szafki nocne, zlokalizowane przy łóżkach. Na wyposażenie hotelowego pokoju składa się często również lodówka, czy też sejf, o ile taki nie jest zlokalizowany na recepcji, lub w innym miejscu.

Oświetlenie hotelu

 

Kolejnym ważnym elementem hotelowego wyposażenia jest odpowiednie oświetlenie, mające tym większe znaczenie, że nasi goście będą przybywać do hotelu o różnych porach doby.

 

W każdym hotelu  niezbędne jest dobre oświetleniu recepcji i korytarzy, jak także pokoi. Oprócz standardowych lamp warto zakupić do nich również lampki nocne, które mogą stać na szafkach przy łóżku, czy też różnego rodzaju konkiety.

Przy zakupie wyposażenia do naszego hotelu powinniśmy się kierować w głównej mierze jakością jego wykonania, przekładającą się na funkcjonalność, jak także estetycznym, designerskim wyglądem. Obecność obu tych elementów sprawi, że goście będą chcieli do nas wracać.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here