Kominek we wnętrzu hotelowym- czy to sprawdza się w praktyce?

0
196
views

Kominki i piece wolnostojące coraz częściej pojawiają się w luksusowych apartamentach oraz w pokojach hotelowych o podwyższonym standardzie. Trzeba przyznać, że aby móc umieścić w danym pokoju taki element- trzeba wydać odrobinę więcej na urządzenie i wyposażenie wnętrza.

Stąd też kominki raczej spotyka się w bardziej luksusowych obiektach. Bez wątpienia, stanowią one niemały gadżet, podbijają charakter wnętrza, a także zwiększają jego funkcjonalność. Z pewnością, kominek w pokoju hotelowym to doskonały pomysł na wystrój wnętrza hoteli i pensjonatów, które są zlokalizowane w górskich miejscowościach. Dla wielu odwiedzających, narciarzy oraz innych pasjonatów sportów zimowych, możliwość ogrzania się przy kominku stanowi ogromny atut obiektu.

 

Kominek w domku do wynajęcia oraz w pokoju hotelowym

 

W przypadku pokoi hotelowych, o tyle może być problem z instalacją kominków w wielu pokojach naraz, że wiele z nich będzie wymagało odprowadzania spalin bezpośrednio do komina, co może być trochę skomplikowane. W takim przypadku zawsze można jednak postawić na te wkłady kominkowe, które są zasilane energią elektryczną, a co za tym idzie- można je umieścić w dowolnym miejscu. Wewnątrz kasety takiego wkładu znajdziemy imitację płomienia, która wygląda bardzo naturalnie. W przypadku całych domków i obiektów, które można wynająć w całości dla większej ilości osób, wykonanie zabudowanego kominka, który będzie podłączony do komina nie powinno stanowić żadnego problemu i coraz częściej też na terenie takich obiektów takie kominki są instalowane. Zazwyczaj, obok kominków do zabudowy, możemy też zdecydować się na piec wolnostojący typu koza, który również prezentuje się bardzo stylowo i jest wykonany z grubego, ciężkiego żeliwa z dodatkowymi zdobieniami. Taki piec jest bardziej mobilny, łatwiejszy w montażu i zazwyczaj zajmuje znacznie mniej miejsca niż kominek do zabudowy. Tradycyjnie, jest on opalany drewnem sezonowym i może stanowić alternatywne źródło ciepła dla ogrzewania centralnego.

Ładne kominki przykład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here