Nowoczesna sofa do salonu i hoteku – jakie cechy powinna mieć?

0
558
views

Obecny trend na eleganckie i schludne wnętrza sprawia, że coraz częściej meble wypoczynkowe przybierają bardzo nowoczesne kształty współgrające z charakterem wystroju. Za tym idzie także odpowiednia funkcjonalność, która odpowiada minimalistycznej stylistyce wnętrza. Oprócz narożników popularne są także nowoczesne sofy do salonu, które mimo swej tradycyjnej formy mogą być równie atrakcyjnym wyposażeniem modnego salonu. Warto jednak dobrze zastanowić się nad wyborem mebli wypoczynkowych, ponieważ stanowią one serce każdego pokoju dziennego i to wokół nich będzie się obracać całe życie rodzinne. Jakimi więc cechami powinna się charakteryzować nowoczesna kanapa do salonu?

Nowoczesna sofa do salonu z funkcją spania

Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę przy wyborze sofy do salonu, jest jej funkcjonalność. A to oznacza przede wszystkim funkcję spania, dzięki której z mebla wypoczynkowego możemy w kilka chwil przygotować wygodne łóżko do przenocowania gości. Rozkładana kanapa do salonu to zwykle także możliwość użycia schowka, w którym umieścimy różne szpargały lub zapasową pościel. Funkcjonalność mebla wypoczynkowego to także choćby siedzisko umieszczone na wysokich nóżkach, co ograniczy gromadzenie się kurzu i ułatwi sprzątanie. Nowoczesna sofa do salonu z funkcją spania w zestawie z jednym lub dwoma wygodnymi fotelami zaspokoi każde potrzeby właściciela modnego salonu. 

Nowoczesna kanapa, czyli minimalistyczna bryła i modne kolory

Nowoczesna sofa do salonu to nie tylko funkcjonalność, ale także odpowiednia stylistyka dopasowana do wnętrza. W przypadku przestronnych salonowych przestrzeni pełnych prostych kształtów i minimalistycznych ozdób warto postawić na nieskomplikowaną bryłę, która podkreśli charakter wystroju oraz nie będzie się wyróżniać na tle wnętrza. Oprócz tego nowoczesna kanapa powinna charakteryzować się odpowiednią kolorystyką, co w przypadku modnych wnętrz oznacza obecnie stonowane i ciemne barwy. Idealnie wkomponują się one do wnętrza utrzymanego w szarościach, bieli i czerni. 

Nowoczesna sofa to zaawansowane i praktyczne tkaniny

Oprócz funkcjonalności w postaci możliwości rozłożenia warto także zwrócić uwagę na materiał, jakim pokryta jest nowoczesna kanapa. Obecnie produkowane tkaniny ułatwiają bowiem utrzymywanie mebli w czystości. W większości przypadków charakteryzują się hydrofobowością, co nie pozwoli rozlanemu napojowi utworzyć plamy. To sprawia też, że sofa do salonu nie będzie łapać kurzu, dzięki czemu utrzymanie jej w czystości sprowadzi się do przecierania jej co jakiś czas wilgotną ścierką. 

Designerskie nowoczesne kanapy do salonu do konkretnej stylistyki wnętrza

Biorąc wszystko pod uwagę, można dojść do wniosku, że nowoczesne sofy nie mają do zaoferowania nic ciekawego pod względem stylistyki. Jest to błędny wniosek, ponieważ na rynku dostępne są różne warianty mebli wypoczynkowych łączących minimalistyczną i nowoczesną formę z konkretną stylistyką. W ten oto sposób nasza nowoczesna kanapa z dodatkami drewna będzie pasować do wnętrza eleganckiego, a na przykład model postawiony na metalowych nóżkach sprawdzi się w przestrzeni industrialnej. Wybór odpowiedniej sofy do nowoczesnego salonu pozostaje więc kwestią indywidualną, a wyżej przedstawione cechy są raczej wskazówkami niż konkretnymi wytycznymi.