Przenieś się do innego kraju

0
294
views
styl francuski

Projektowanie wnętrz to nie tylko nadawanie im nowoczesnego charakteru czy blichtru glamour, to także możliwość przeniesienia właściciela mieszkania do zupełnie innego kraju. Projektant wnętrz może stworzyć takie aranżacje, które będą nawiązywały do stylu wnętrz charakterystycznych dla danego kraju. Dokładnie jak przebiega przebiega proces tworzenia takiego projektu można dowiedzieć się odwiedzając stronę https://www.dom-art.eu/proces/. Dzięki zgrabnemu projektowi wchodząc do własnego domu, czy mieszkania możesz znaleźć się zupełnie innym kraju.

Francja

Styl francuski nazywany czasem także paryskim to styl czasów ludwikowskich. Do jego charakterystycznych cech zaliczane są właśnie „Ludwiki”, czyli bogato i misternie zdobione meble o owalnych, eliptycznych i zaokrąglonych kształtach oraz wyprofilowanych nogach. Meble w tym stylu zdobione są ornamentami z przedstawieniami flory. Wykonane z naturalnych materiałów, to najczęściej meble drewniane, zdarzają się także kute z metalu ramy czy elementy mebli. Projektowanie wnętrz w stylu francuskim musi uwzględniać obecność w pomieszczeniu duży ilości dobrej jakości materiałów. Znajdą się tutaj brokaty, aksamit, jedwab i inne szlachetne tkaniny. Deseniami często spotykanymi są wzory roślinne oraz pionowe pasy. W kolorystyce dominują pastele. Jasna beż, złamana biel, szarości, niebieskości i róże. Wnętrza w tym stylu powinny być przestronne, a przynajmniej sprawiać takie wrażenie. Muszą także mieć dużo światła zarówno naturalnego, jak i sztucznego.

Japonia

O ile wnętrza francuskie z pewnością przypadną do gustu wielbicielom finezyjnych zdobień, o tyle osoby lubiące prostotę z pewnością pokochają japoński styl urządzania mieszkań. Trzeba też na wstępie dodać, że mała liczba ozdób w stylu japońskim wcale nie oznacza, że Japończycy nie cenią sobie piękna. Przeciwnie to niebywali esteci, którzy meble czy dekoracyjne elementy czynią centralnym punktem aranżacji. Wychodzą z założenia, że nie liczy się ilość ozdób, ale ich jakość. We wnętrzach w stylu japońskim także znajdziemy przede wszystkim naturalne materiały. Jeśli meble to tylko wykonane z drewna. Jeśli materiały – to dobrej jakości i naturalne. Styl japoński nawiązuje także w swojej kolorystyce do barw natury. Spotkać tutaj można rożne odcienie brązu, zieleń, szarość kamienia czy błękit nieba. W Europie często pojawiającym się motywem w japońskich wnętrzach jest też czerwień nawiązująca do flagi tego państwa oraz róż – kojarzony z płatkami drzew kwitnącej wiśni. W tym stylu meble ogranicza się do niezbędnego minimum. Są one raczej niskie, na niewielkich nóżkach lub stojące bezpośrednio na ziemi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here