Wakacje w Polsce czy za granicą?

0
337
views

Niegdyś na wakacje standardowo obierano dwa kierunki – morze lub góry. Jak się jednak okazało, wiele naszych polskich miast ma dużo do zaoferowania i na pewno nie warto tego lekceważyć. Polska jest piękna, zachwyca krajobrazem, jednak jest jedna kwestia, na którą nie mamy wpływu – pogoda.

Przez zmieniający się klimat, już nie tak upalne lato jak kiedyś, coraz więcej osób zaczyna jeździć na wczasy za granicę, na przykład do Grecji, Hiszpanii czy jeszcze dalej w kraje bardziej egzotyczne. To nie dziwi, bo przecież najlepiej wypoczywa się w pełnym słońcu i takiej też pogody człowiek oczekuje w środku lata. To jedna z najważniejszych rzeczy, która dyktuje takie, a nie inne wakacyjne wybory.

Wakacje w Polsce

Zacznijmy od mniej standardowych miejsc. Osoby stale mieszkający na północy Polski mogą odwiedzić Kraków – miasto, które zachwyca. Jest tutaj wiele do zobaczenia – Sukiennice, Kościół Mariacki, Wawel, Podziemia Rynku, Muzeum Narodowe, Muzeum Lotnictwa, Muzeum Czartoryskich, Sanktuarium w Łagiewnikach i wiele innych. Poza zabytkami warto zobaczyć Kopce, krakowskie Błonia. Kraków to miasto, które nie śpi, tu ciągle coś się dzieje – festiwale, wydarzenia kulturowe, targi świąteczne. Można odwiedzić najlepsze restauracje czy puby lub nawet pójść do takich miejsc jak domy strachu czy espace room. Każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie i swoich najbliższych. Jeśli chodzi o podróż – do Krakowa można z terenów nadmorskich przyjechać autem, jednak straci się wtedy wiele godzin. Lepiej jest przylecieć – szybciej i bardziej komfortowo. Jeśli ktoś martwi się, że nie będzie miał jak  się poruszać w mieście czy poza nim, to nie ma co się przejmować. W mieście działa wypożyczalnia samochodów Kurdwanów Partners Car i można zamówić auto do odbioru na lotnisku. To fajna opcja, ponieważ dzięki temu można pozwiedzać okolicę, miasta poza Krakowem, jak Wieliczka, Oświęcim, Wadowice itp.

Jeśli chodzi o bardziej standardowe kierunki, to nawet w nawiązaniu do Krakowa, można autem pojechać do Zakopanego, Kościeliska, Rabki czy innych miejscowości, które znajdują się niedaleko. Samochodem to tylko ponad godzina jazdy, więc szybko można zmienić krajobraz na już całkiem górski. W Zakopanem warto pójść nad Morskie Oko, na Krupówki, na Gubałówkę czy wjechać kolejką na Kasprowy Wierch. Warto też odwiedzić Kościelisko i tamtejszą dolinę. Wybór jest dość szeroki, więc tu już najlepiej wybrać dokładny cel adekwatnie do potrzeb, preferencji.

Wakacje za granicą

Jak już zostało tutaj wspomniane, jest to coraz bardziej popularne. Biura podróży aż pękają od ciekawych ofert. Oczywiście podróż można sobie zaplanować i zorganizować samodzielnie, jednak skorzystanie z oferty biura podróży to ogromna wygodna, szczególnie dla tych osób, które nie mają czasu na samodzielne załatwianie wszystkiego. Z dobrym, sprawdzonym biurem podróży jest też znacznie bezpieczniej – wiemy gdzie jedziemy, jakie warunki panują w hotelu, mamy zapewniony często posiłek – śniadania, obiadokolacje lub all inclusive. Co najważniejsze – wybierając się do Grecji, Hiszpanii ma się pewność wysokich temperatur i wspaniale spędzonego czasu. Ciekawymi kierunkami, coraz częściej wybieranymi są także Dubaj, Meksyk, Malediwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here