Wnętrza hotelowe- na co goście zwracają największą uwagę?

0
783
views
hotel korytarz

Obecnie, znacznie łatwiej jest wybrać konkretny hotel na miejsce swojego pobytu podczas ważnego wyjazdu, urlopu czy wczasów. Jeszcze będąc w domu można obejrzeć zdjęcia wnętrz, poznać jego rozkład i stylistykę pokoi, a także zobaczyć wyposażenie hotelu. Dlatego też właściciele takich obiektów coraz większą wagę przywiązują do wyglądu pokoi oraz ich standardu.

Stylistyka wnętrz, jaka obecnie jest jedną z najbardziej popularnych

Bezsprzecznie, jest to raczej stylistyka nowoczesna i minimalistyczna. Niewielka ilość mebli powinna pozwolić gościom hotelowym na to, aby mogli nawet niewielką przestrzeń, jaką dysponują zagospodarować własnymi przedmiotami. Jednocześnie, pokój hotelowy powinien posiadać wszelkie niezbędne udogodnienia, powinien mieć telewizor, barek, lodówkę, sejf, klimatyzację oraz ogrzewanie, a także kosmetyki do wykorzystania podczas pobytu. W wielu pokojach hotelowych można też znaleźć zestaw do prasowania, a także szlafroki. Powinna więc być to przestrzeń minimalistyczna, ale też funkcjonalna. Kolorystyka takich pokoi powinna być neutralna i stonowana. Zbyt intensywne kolory nie tylko są na dłuższą metę bardzo męczące, ale też zazwyczaj podobają się mniejszej ilości osób w porównaniu do kolorów neutralnych, takich jak szarość, beż, biel czy brąz.

A jak powinna się prezentować hotelowa łazienka?

Wystrój i wyposażenie łazienki to również bardzo ważne aspekty wyglądu wynajmowanej przestrzeni. W przypadku, kiedy w łazience nie ma dostępu do naturalnego źródła światła, co zdarza się dość często, najlepszym pomysłem jest zaprojektowanie jej w jasnej kolorystyce, która pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń. Płytki ceramiczne o dużym formacie, na przykład z kolekcji Ariostea mogą znaleźć się zarówno na całych ścianach jak i na podłodze, co jest praktycznym rozwiązaniem, łatwym do utrzymania w czystości. W łazience powinno też zostać zainstalowane ogrzewanie podłogowe. Kolorystyka takiej łazienki również powinna być stonowana. Dobrym pomysłem jest postawienie na kolor biały, ale też dużą popularnością cieszą się aranżacje w kolorach ziemi. Szalenie modna jest glazura, która imituje fakturę różnych naturalnych skał, takich jak marmur czy granit. Modne są również płytki będące imitacją betonu, które dodają wnętrzu nowoczesnego i bardzo surowego charakteru. Natomiast w przypadku, kiedy chcielibyśmy odrobinę ocieplić wnętrze i nadać mu przytulnego klimatu, najlepszym rozwiązaniem są płytki będące imitacją naturalnego drewna.