Wystrój hotelowego apartamentu- na jaką stylistykę postawić?

0
753
views

Zakładając własny hotel czy też pensjonat stajemy przed wieloma wyzwaniami. Chcielibyśmy wszystko zaprojektować tak, aby wystrój spodobał się naszym gościom i aby chętnie rezerwowali tutaj pobyt. W przypadku dużych apartamentowców i hoteli sieciowych zazwyczaj angażowany jest projektant wnętrz, który po kolei określa wystrój każdego z pomieszczeń, od pokoi hotelowych, przez salę jadalnianą, aż po wszystkie łazienki.

Jednakże, w przypadku mniejszych obiektów można zdecydować się na samodzielne urządzanie pokoi, ale z uwzględnieniem najnowszych trendów oraz tego, co jest obecnie modne i najchętniej wybierane. Pamiętajmy o tym, że wyposażenie hotelowego apartamentu powinno gwarantować gościom największy luksus. Z pewnością będą tego oczekiwać rezerwując pokój w określonym standardzie. Jednocześnie, wnętrza w miarę możliwości powinny być przestronne i dobrze doświetlone. Jak to uzyskać?

 

Podążanie za stylem minimalistycznym i nowoczesnym

 

Zdecydowanie te dwa style należą obecnie do najpopularniejszych, czasem można też spotkać wnętrza o bardziej skandynawskim charakterze. Elegancja i wysoka jakość przedmiotów sprawia, że wnętrze faktycznie może być luksusowe, a minimalizm pozwala dać możliwość rozpakowania gościom własnych walizek w hotelowych pokojach. Klimatyzacja, dostęp do sieci, telewizor, barek, sejf- wszystkie te elementy muszą znaleźć się w hotelowym apartamencie. Natomiast na pewno można zrezygnować z dodatkowych ozdób czy bibelotów, które też nie każdemu mogą przypaść do gustu. Najlepiej stawiać na kolory ponadczasowe i uniwersalne, które nie są męczące i które będą mogły spodobać się każdemu. Tym samym unikamy krzykliwych aranżacji i zbyt mocnych akcentów.

 

A w jaki sposób projektować łazienki?

 

Tutaj również sprawdzi się minimalizm, ale też warto podążać za najnowszymi trendami i wybierać płytki będące nawiązaniem do naturalnych materiałów. Kolekcja włoskiej marki Ariostea to wiele ciekawych imitacji drewna, skał oraz naturalnych kamieni, a także równie popularne imitacje surowego betonu. Zazwyczaj są to płytki w dużym formacie, które dodatkowo sprawiają, że każde wnętrze jest bardziej przestronne. W przypadku, kiedy w łazience nie mamy okna, a chcemy maksymalnie doświetlić wnętrze, powinniśmy wybierać jasne kolory, a także przede wszystkim klasyczną, nieśmiertelną biel, która też doskonale łączy się z innymi kolorami. W apartamencie może znaleźć się stylowa wanna lub prysznic, a nawet oba te elementy wyposażenia, jeśli tylko ilość dostępnej przestrzeni na to pozwala.

https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/ariostea/